Menu

ALTIN

Finansal başarıya ulaşmak için bilgi anahtardır.

Yine de birçok Amerikalı finansal okuryazarlıktan yoksun. Bu, tasarruf edilen para miktarından borçlu olunan borca kadar her şeyi etkileyebilir.

Birkaç kişiden fazlası için durum vahim. Bankrate’in Ocak ayında yaptığı bir ankete göre, Amerikalıların yarısından fazlası 1000 dolarlık acil harcamayı tasarruflarla karşılayamıyor . Bu arada, Salary Finance’e göre , çalışanların yaklaşık %20′sinin bir sonraki maaş çekinden önce parası bitiyor. Bu, geçen yılki %15′ten fazla.

Bu arada, ABD’li https://bickoin.net/kriptoparalar/ yetişkinler , finansal okuryazarlığın önemli bir ölçüsü olan 2021′de TIAA Enstitüsü-GFLEC Kişisel Finans Endeksi ile ilgili soruların yalnızca %50′sini doğru yanıtladı . Bu, bir önceki yıla göre 2 puan daha düşük.

İyi alışkanlıklar oluşturmak

Bir Moody’s Analytics analizine göre , bu günlerde Amerikalılar hala Covid-19 pandemisinin ve bunun sonucunda ortalama ABD hane halkına ayda ek 296 dolara mal olan enflasyonun etkileriyle boğuşuyor.

Ekonomik Eğitim Konseyi başkanı ve CEO’su Nan Morrison , yine de hayatınızı alt üst edebilecek bir şey her zaman olacak, dedi .

“Gelirinizi veya çevremizdeki dünyayı etkileyebilecek pek çok şey var, ancak şu anda karar vermek aslında o kadar da yardımcı olmayacak” dedi.

″İhtiyacınız olan iyi alışkanlıkları erken yaşta edinmiş olmak... tüm bu değişimlerin üstesinden gelmenize yardımcı olacaktır.”

Bu davranışlar arasında finansal olarak nerede durduğunuzu anlamak, bir bütçe oluşturmak ve acil durumlar için para biriktirmek https://bickoin.net/altin-fiyatlari/ yer alır.

Tasarruf ve yatırım

Yatırım söz konusu olduğunda bilgi de güçtür. California, Oakland’daki Curtis Financial Planning’in kurucusu ve CEO’su sertifikalı finansal planlamacı Cathy Curtis , meme hisse senetleri ve kripto para ticareti popüler hale gelirken, uzun vadeli tasarrufların finansal sağlığınız için hayati önem taşıdığını unutmamak önemlidir dedi .

Yakın zamanda yeni kuaförüne para konusundaki endişesini ve ailesine finansal istikrar sağlama konusundaki endişesini açıkladıktan sonra tavsiye ettiği bir şeydi. 40′lı yaşlarının ortasındaki stilist, popüler bir ticaret uygulaması aracılığıyla bir fintech şirket hissesine ve kriptoya yatırım yaptı, ancak emeklilik birikimi veya hayat sigortası yoktu.

Curtis, “Kuaförüm, örneğin yıllar önce başlayarak, Roth [bireysel emeklilik hesapları] hakkındaki temel bilgileri bilseydi, çok ileride olurdu” dedi.

“Bileşik faizin gücü, ne tür tasarruf hesapları ve emeklilik hesaplarının mevcut olduğu ve erken birikime başlamanın ne kadar önemli olduğu hakkında temel finansal eğitim olmadan, birçok Amerikalının finansal geleceği korkunç.”

yardımcı ilişkiler

Çiftlerin para hakkında farklı düşünceleri olabilir. Finansmanın yanlış yönetilmesi veya paranın nasıl kullanılacağına dair fikir ayrılıkları olduğunda, bu çatışmalara yol açabilir.

“Pek çok çift para hakkında konuşmakta zorlanıyor ve çiftte finansal okuryazarlık eksikliği varsa, birçok finansal yanlış adım olabilir” dedi, lisanslı evlilik ve aile terapisti Dr. -Kar İlişkileri Konseyi.

“Finansal okuryazarlığı daha iyi anlamak, ilişkilerin bir gelecek inşa etmesine ve aynı sayfada olmasına yardımcı olabilir” diye ekledi. “Ayrıca çatışma miktarını da azaltabilir.”

Okullarda kişisel finans

Avukatlar, genç yaşta iyi finansal alışkanlıklar edinmeye başlamanın önemli olduğuna inanıyor ve okuldan daha iyi bir yer yok.

Ekonomik Eğitim Konseyi’ne göre, yirmi beş eyalet, lise öğrencilerinin bağımsız bir sınıfta veya başka bir kursa entegre olarak kişisel finans dersleri almalarını şart koşuyor . Geçen hafta Florida , mezuniyet için bir kursu zorunlu kılan bir yasa tasarısını imzalayan en son kişi oldu.

Ayrıca, Next Gen Personal Finance’in fatura takipçisine göre 21 eyalette şu anda bekleyen 46 kişisel finans faturası var .

Savunucuları, bu eğitimin etkisinin çeşitli çalışmalarda görülebileceğini savunuyor. Genç yetişkinler arasında https://bickoin.net/doviz-kurlari/ avans kredisi kullanma olasılığını azalttığı ve 25 yaşına kadar varlık https://bickoin.net/borsa/ birikimi ile pozitif ilişkili olduğu gösterilmiştir.

Kişisel finans derslerini zorunlu kılan üç eyaleti, görev eyaletlerinde kredi sonuçlarının iyileşmediğini bulmayan üç eyaletle karşılaştıran başka bir çalışma. Georgia, Idaho ve Texas’ta eğitimin uygulanmasından üç yıl sonra, üç eyalette de ciddi suç oranlarında bir düşüş ve kredi puanlarında artış görüldü.

Yeni Nesil Kişisel https://bickoin.net/kredi/ Finans eğitim hizmetleri direktörü Yanely Espinal , “Okullar harika bir dengeleyicidir” dedi .

“Bu bizim için posta koduna, ebeveynlerinin bilgi düzeyine veya gelir düzeyine, ailelerinin bu bilgileri bilip bilmemesine bakılmaksızın tüm öğrenciler için erişim oluşturma fırsatımızdır.”

Go Back

Comment

Blog Search

Blog Archive

Comments

There are currently no blog comments.